Spotkanie z Agatą Tuszyńską - pisarką, poetką, reportażystką.

Spotkanie z  Agatą Tuszyńską  - pisarką, poetką, reportażystką.

Spotkanie z Agatą Tuszyńską - pisarką, poetką, reportażystką.

  • Aktualności
  • Dodano: 25•04•2024

W maju w całej Polsce obchodzony jest Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: Biblioteka- miejsce na czasie". Z tej okazji proponujemy Wam spotkanie z Agatą Tuszyńską- jedną z najlepszych polskich biografistek, autorką wyjątkowych książek, które doczekały się kolejnych wznowień i tłumaczeń na wiele języków. Szczegóły na plakacie, już dziś serdecznie zapraszamy.

Agata Tuszyńska - Pisarka- pisarka, poetka, reportażystka. Autorka biografii Isaaka Bashevisa Singera, Ireny Krzywickiej oraz Wiery Gran, a także osobistych Rodzinnej historii lęku i Ćwiczeń z utraty.

W ostatnich latach wydała m.in. Oskarżoną Wierę Gran (2010), Tyrmandowie. Romans amerykański (2012), Narzeczoną Schulza (2015), Jamnikarium (2016), Mama zawsze wraca (2020) oraz Ćwiczenia z utraty (2021). W maju 2022 roku ukazuje się Żongler. Romain Gary, a w 2023 Czarna torebka.

„Bohaterką wszystkich moich książek jest PAMIĘĆ. Znikające światy i odchodzący ludzie. Zapisuję, żeby nie przestały istnieć. Wierzę w ocalającą moc słowa” – mówi autorka.

Agata Tuszyńska jest laureatką Nagrody Polskiego PEN-Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie reportażu i literatury faktu. W 2015 roku została uhonorowana srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, zaś w 2021 francuskim Orderem Sztuki i Literatury (Ordre des Arts et des Lettres)